[eltdf_custom_font title='Onea.' font_family='Poppins' font_size='51px' font_weight='600' color='#000000' margin='0 0 20px 0' ]

Time to shop! Find your favorite product, check the latest collection & don’t miss out the best discounts with Onea!

[eltdf_custom_font title='#Instagram' font_family='Poppins' font_size='18px' color='#000000' margin='44px 0 32px 0' ]
[eltdf_separator type='full-width' position='center' border_style='solid' color='transparent' width='1px' thickness='' top_margin='1px' bottom_margin='' ]
Newsletter
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
[eltdf_custom_font title='Contact Us' font_family='Poppins' font_size='18px' color='#000000' margin='0 0 22px 0' ]
156-677-124-442-2887 onea@elated-themes.com 184 Street Victoria 8007
[eltdf_separator type='full-width' position='center' border_style='solid' color='transparent' width='1px' thickness='' top_margin='30px' bottom_margin='' ]
Powrót do góry

Rozmiary spodni damskich – jak dobrać idealne spodnie?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru spodni do sylwetki często bywa problematyczne. Dużo różnych oznaczeń nie jedną osobę wprowadziło w błąd! O wiele łatwiej byłoby gdyby każda marka szyła i znakowała w ten sam sposób. Wiemy jednak, że jest to niemożliwe i różne sklepy rządzą się swoimi prawami. Z czego to wynika? Jak poprawnie odczytać „rozmiarówkę”? I co właściwie oznacza zapis W27L30? Wyjaśniamy i podpowiadamy!

Zakupy stacjonarne, online lub z “drugiej ręki” łączy jedno. Problem z dopasowaniem rozmiaru spodni względem sylwetki. To oczywiste, że jako konsumenci poszukujemy fasonu, który będzie idealnie dopasowany do naszej figury. W przypadku kiedy nasze ciało drastycznie i nagle się nie zmienia, teoretycznie nie powinniśmy mieć z doborem rozmiaru żadnego kłopotu, decydując się zawsze i wszędzie na ten sam. No właśnie – teoretycznie. W praktyce niestety nie jest to takie łatwe i przyjemne. Dlaczego? Co marka to inne standardy. W jednym sklepie “naszym rozmiarem” może okazać się S, a w kolejnym zdecydowanie lepiej wybrać M lub L. 

Z czego wynikają tak duże rozbieżności? Przyczyny należy szukać przede wszystkim w różnych wymaganiach i specyfice poszczególnych rynków na które produkuje się ubrania. I tak na przykład spodnie szyte na południowe (na przykład hiszpańskie) “kształty”, są na ogół szerokie w pasie i mają dość krótkie nogawki. Z kolei rozmiarówka amerykańska jest najczęściej znacznie zawyżona. Jeszcze inaczej wygląda sprawa ubrań szytych przez marki francuskie, które mają na ogół zaniżone rozmiarówki, z uwagi na drobną budowę francuzek. Trzeba szukać, sprawdzać i próbować różnych możliwości. Ale najpierw warto wiedzieć jak to robić i co wiedzieć.

Jak poradzić sobie z dobraniem odpowiedniego rozmiaru damskich spodni?

Cygaretki, dresy czy eleganckie spodnie na specjalne okazje? Żeby wyglądały na nas tak jak tego oczekujemy, musimy być uzbrojone w wiedzę na temat czterech podstawowych wymiarów: obwód talii, obwód bioder, całkowita długość nogawki oraz długość nogawki od strony wewnętrznej. Dwa ostatnie przydają się szczególnie podczas zakupów online, kiedy nie mamy szansy realnie przymierzyć spodni i musimy polegać na tabeli rozmiarów dostępnej na stronie producenta lub podanej przez użytkownika, który chce sprzedać spodnie. Standardowo rozmiary damskich spodni wahają się od 32 do 46, natomiast w linii plus size dochodzą nawet do 58.

Masz problem z doborem rozmiaru sukienki? Przejdź do naszego poradnika i dowiedz się jak dopasować wymiary sukienki? 

 

Co oznaczają W i L na jeansach damskich?

Wszyscy kochamy jeansy! Ciemne, jasne, klasyczne czy bardziej szalone – możliwości jest wiele. Tylko jak odpowiednio dobrać ich rozmiar? Wbrew pozorom oznaczenia W i L nie są dla wszystkich oczywiste. Warto wiedzieć co symbolizują ponieważ niejednokrotnie bywa to pomocne w doborze odpowiedniego rozmiaru jeansów, na których pojawiają się najczęściej. 

Litera W to z angielskiego width i oznacza szerokość. Litera L, czyli lenght to długość. Spodnie jeansowe różnią się nieco materiałem, sposobem szycia i krojem od spodni materiałowych, stąd ich specyficzne oznaczenie. No dobrze, ale jak przeliczyć wartości 27 czy 32? Już wyjaśniamy. 

Rozmiary jeansów podawane są w calach. Zaczynają się od rozmiaru 24 a kończą na 35. Żeby dobrać odpowiednie dla siebie jeansy, trzeba pomnożyć wartość widoczną na metce, czyli W/L, przez 2,5. Otrzymany wynik to szerokość/długość, przełożona na centymetry. Dlatego tak ważna jest znajomość własnych rozmiarów. Tu znów, w przypadku zakupów internetowych, pomocne okazują się tabele rozmiarów, dostępne na stronie niemal każdego producenta i sklepu, niekiedy zawarte w opisie produktu, tak jak tutaj

Czy istnieją spodnie idealnie dopasowane?

Każdy marzy o spodniach idealnie dopasowanych, najlepiej super wygodnych i z dobrej jakości materiałów. Czy znalezienie takich graniczy z cudem? Niekoniecznie. Najważniejsze to znać swoje rozmiary, rodzaj sylwetki oraz być świadomym własnego stylu. No i oczywiście wiedzieć co mówią do nas oznaczenia czekające na metkach i etykietach! Czasami będzie to klasyczne S/M/L, czasami 36/38/40, a czasami W27L32. Wyposażeni w wiedzę jak odczytywać i przeliczać konkretne wartości, na pewno znajdziemy spodnie-marzenie!

 

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zapisz się, aby uzyskać 5% zniżki